Egy nemzetközi team coach képzésre járok éppen, és az egyik alkaloml keretében közel 1 órát szántak a nemzetközi coach guruk a modellek használatára. Ebben azért van valami..mit lehet ilyen sokat beszélni a modellek használatáról?
Így szeretnék megosztani jó pár hasznos, érdekes gondolatot azokból, amik itt elhangzottak.
Több kártyabemutató workshopon tapasztalati alapon kezdünk el hangolódni coachokkal a CoachCard kártyák használatával. Elhangzik a kérdés a résztvevők felé: „Mi az, amit először észrevettél a kártyán?"Tovább »
Azt mondják, hogy az intelligencia annak függvénye, hogy milyen sűrű a két agyfélteke közti idegpálya-összeköttetés. Mind a kettő agyfélteke máshoz ért, a kérdés hogy mennyire képes együttműködni a bal és a jobb felünk?
Ha valaki kiáll a saját jogaiért, de közben mások jogait megsérti, valamint figyelmen kívül hagyja a másik igényeit, érzéseit és véleményét, az az agresszív kommunikáció jele.
A párhuzamos gondolkodás egy egyszerű modell a konstruktív gondolkodásra, melynek lényege, hogy mindenki egy adott témát illetően ugyanabba az irányba tekint, de az irány változtatható.
A kérdésre nagyon egyszerűen kaphat választ, hiszen Thomas K. W. és Kilmann R.H. amerikai magatartáskutatók kétdimenziós modellje a személyiséget két dimenzióban vizsgálta a konfliktusokban való megélés során.
A helyzetfüggő vezetés modell alkotója, Dr. Kenneth Blanchard. A modell az egyik leggyakrabban felmerülő vezetési modell egyéni és csoportos fejlesztések alkalmával. Tovább »
A szerzői jog a termék szerzőjének vagyoni és személyhez fűződő jogosultságokat biztosít. A vagyoni jogosultságok révén a termék felhasználására csak a szerző engedélyével kerülhet sor. A felhasználásokért a szerzőt ellenszolgáltatás, ún. jogdíj illeti meg. A szerzői jog megsértése esetén a szerző a polgári jogi felelősség szabályai szerint megkövetelheti a kárának megtérítését. A személyhez fűződő és a vagyoni jogokkal kapcsolatos részletes szabályok a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény II. és III. fejezetében találhatók.